ЗА НАС

Пробив

 • 厂区图首页940X800
 • 厂区图 1

Џинхуи

ВОВЕД

Wuxi Jinhui Lighting Manufacturing Co., Ltd. се наоѓа во индустрискиот парк Yangshan Town, округот Huishan, градот Wuxi, провинцијата Jiangsu, Кина.Со супериорна географска локација и удобен транспорт.
Имаме професионален тим за дизајн и истражување и развој кој е посветен на дизајнирање, развој и производство на тела за надворешно осветлување (особено светлосни тела за двор) низ годините.Ние придаваме големо значење на развојот и обуката на таленти.Во моментов, имаме група техничари, менаџмент и квалификувани работници со богато работно искуство.И ние исто така имаме професионален, совршен и навремен тим по продажбата за да ги реши сите грижи на клиентите.Во моментов, имаме повеќе од 50 вработени и 6 професионални техничари, со фабричка површина од 10000 квадратни метри.

 • Професионален производител
  Професионален производител
 • Квалификувани работници
  Квалификувани работници
 • Искусен техничар
  Искусен техничар
 • Добра услуга по продажбата
  Добра услуга по продажбата
 • Независен дизајнтим
  Независен дизајн
  тим
 • Одговорен тим за контрола на квалитетот
  Одговорен тим за контрола на квалитетот
 • Добар процес за правење поквалитетни производи
  Добар процес за правење поквалитетни производи
 • Сертификат
  Сертификат

производи

Иновации

 • JHTY-9003A Надворешно LED градинарско светло за домови со CE и ROHS

  JHTY-9003A Надворешен LED...

  Опис на производот Ден ноќ ● Куќиштето на светилката е од висококвалитетен леано алуминиум и површинската облога со прашкаст слој за антикорозија.Со CE сертифициран.Уверете се дека LED светлата за градина се погодни за надворешна употреба.Одлично топлинско зрачење, оптички и електрични способности.● Оваа светлина има повеќе од 80% од рефлектори и проѕирен капак со пропустливост на светлина од над 90%.Материјалот на транс...

 • Градинарски светла со низок напон

  Градинарски светла со ниски...

  Опис на производот Ден ноќ ● Куќиштето на светилката користи висококвалитетен алуминиум, а проѕирниот материјал за покривање е PC или PMMA и два проѕирни капаци во форма на полумесечина од слонова коска во форма со млечна боја.● Изворот на светлина има одлични топлинско зрачење, оптички и електрични способности.Може да биде опремен со меѓународно познати драјвери за брендови, со LED модули како извор на светлина и избрани висококвалитетни LED чипови на Philips.На ...

 • 5 години гаранција Градинско светло со LED извор на светлина

  Гаранција од 5 години...

  Опис на производот Ден ноќ ● Куќиштето на светилката користи висококвалитетен алуминиум, а проѕирниот материјал за покривање е PC или PMMA и два проѕирни капаци во форма на полумесечина од слонова коска во форма со млечна боја.● Изворот на светлина е опремен со високоефикасни и долготрајни LED извори на светлина, што осигурува дека LED светлата за градина се погодни за надворешна употреба.Изворот на светлина има одлични топлинско зрачење, оптички и електрични способности.Може да се опреми...

 • TYDT-13 LED Парк светилка со CE сертификат за паркинг

  TYDT-13 LED парковска светилка...

  Опис на производот Ден ноќ ● Куќиштето на светилката е од висококвалитетен леано алуминиум и површинска обработка со чист полиестер електростатско прскање за да се разубави и да се заштити од корозија.Транспарентниот материјал за покривање е PC или PMMA.Куќиштето и покривката на оваа светилка е отпорна на ветер и може да издржи различни надворешни средини и временски услови.● Имаме професионален тим за контрола на квалитетот во производниот процес за спроведување на с...

 • TYDT-13 Philips LED светло за надворешна градина и двор

  TYDT-13 Philips Led L...

  Опис на производот Ден ноќ ● Куќиштето на светилката е од висококвалитетен леано алуминиум, а проѕирниот материјал за покривање е компјутер или PMMA.Куќиштето и покривката на оваа светилка е отпорна на ветер и може да издржи различни надворешни средини и временски услови.Површинската обработка со чист полиестер електростатско прскање за нејзино разубавување и антикорозивно.lСврзувачките елементи на светилката прифаќаат материјал од не'рѓосувачки челик кој не се лесно да се кородираат....

ВЕСТИ

Услуга прво